1398/10/02 7:14 ب ظ
کد خبر : 623618
دردسرهای کفش نامناسب
سوپرمارکت آنلاین گونه ای از فروشگاه های اینترنتی است که بیشتر به فروش کالاهای تند مصرف ( Fast Moving Consumer Goods : FMCG) می پردازد . این کالاها همان نیازهای روزانه خانوار و کالاهای پرمصرف و استراتژیک است که تعداد آنها زیاد و قیمت شان نسبتاً پایین و بسرعت بفروش میرسند همچون انواع خوراکی ها

سوپرمارکت آنلاین گونه ای از فروشگاه های اینترنتی است که بیشتر به فروش کالاهای تند مصرف (  Fast Moving Consumer Goods : FMCG)  می پردازد . این کالاها همان نیازهای روزانه خانوار و کالاهای پرمصرف و استراتژیک است که تعداد آنها زیاد و قیمت شان نسبتاً پایین و بسرعت بفروش میرسند همچون انواع خوراکی ها .  اما سوپرمارکت آنلاین می تواند کالاهای دیرپا و کم مصرف را هم بفروشد مانند لوازم خانگی برقی ، پوشاک و هرچیزی که در یک هایپرمارکت به چشم میخورد . البته جذابیت سوپرمارکت آنلاین بعلت داشتن ویژگی های زیر است.

 

 

برتری سوپرمارکت آنلاین به فروشگاه های واقعی

 • فروشگاه آنلاین همیشه باز است و تعطیلی ندارد ، شما همواره در دسترس مشتریان هستید حتی هنگامی که تمام فروشگاه های سنتی تعطیل کرده و به منزلشان می روند سوپرمارکت آنلاین در هرساعت و هرجاکه مشتریان گوشی موبایل یا رایانه خود را روشن کنند ، آماده فروش کالا می باشد . حتی هنگام تمام شدن شیفت کارمندان ، وب سایت فروشگاه می تواند سفارش مشتریان را ثبت نموده تا در اولین ساعت بازگشایی شیفت بعدی ، کالای خریداری شده به درب منزل فرستاده شود . حال اگر شما انگیزه ی داشتن یک مزیت رقابتی قوی در کسب و کار خود را دارید ، داشتن شیفت شب فروشگاهی و دریافت سفارش و ارسال کالا در ۲۴ ساعت شبانه روز ، می تواند برند شما را بر سر زبانها بیاندازد .
 • کالاهای موجود در یک سوپرمارکت آنلاین همگی دارای برچسب قیمت ، تاریخ مصرف ، شرح کامل مواد اولیه سازنده کالا ، تصاویر سه بعدی از زوایای گوناگون کالا ، نوع بسته بندی ، امکان دیدن داخل کارتن بسته بندی شده کالاها ، توضیحات مفصلی از ویژگیهای مثبت کالا مانند روش مصرف و پخت و … ، توصیه های بهداشتی و پزشکی و حتی  درصورتی که مشتری شما بسیار بادقت و ریز بین باشدمی توانید با قراردادن لینک نوشته های مفید و مرتبط نظر وی را برای خرید کالا جلب نمایید .
 • صرفه جویی در زمان و همچنین راحتی خرید ؛ در فروشگاه آنلاین خبری از شلوغی ، همهمه و ایستادن در صف های طولانی صندوق پرداخت نیست و بلافاصله پس از خرید کالا می توان با فشردن دگمه کیبورد رایانه یا لمس صفحه موبایل ، از فروشگاه خارج شد و کالای خریداری شده را درب منزل تحویل گرفت . به گفته آمازون ( بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جهان ) ، خریدار پس از اینکه کالاهای مورد نظرش را از قفسه ها برمی دارد می تواند براحتی از فروشگاه خارج شود.
 • تهیه یک مغازه در نقطه مناسبی از شهر بسیار پرهزینه خواهدبود و مانع بزرگی برای شروع کسب و کارها  محسوب می گردد . راه اندازی سوپرمارکت آنلاین می تواند بدون داشتن فروشگاه و مغازه فیزیکی هم انجام شود . تلاش ما بر این است که با بهره گیری از فناوری های نوین و  اتوماسیون خرید و فروش مشکلات کسب و کارهای سنتی را برطرف کرده و موجب رضایت فروشندگان و خریداران را فراهم آوریم . خریداران ، کالای موردنظرشان را در فضای مجازی می بینند و سفارش خود را ثبت کرده و سبد کالای خریداری شده را در نشانی مورد نظرشان دریافت می کنند . البته داشتن یک انبار کالا مدیریت خرید و فروش شما را مطمئن تر کرده و در نهایت به رضایت بیشتر مشتریان می انجامد . اما اگر سرمایه کافی ندارید و یا مایل به سرمایه گذاری سنگین نیستید راه حل دیگری داریم . با کمی حوصله  و داشتن روابط عمومی قوی ، حتی بدون داشتن انبار و کالا نیز میتوانید فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید ! چگونه ؟ با ارتباط با یک یا چند فروشگاه که دارای انبار کالا هستند و تنظیم یک قرارداد کاری بین سوپرمارکت آنلاین شما و فروشگاه واقعی آنها ، در واقع مدیریت فروش کالای آنان را بعهده می گیرید و در این میان درصد سود توافقی تان را دریافت می کنید . دریافت کالاها می تواند در طول یک روز بصورت امانی و طبق فاکتور باشد و در پایان هر روز تسویه حساب فاکتورها انجام شود . پس از مدتی که با فعالیت در فروشگاه آنلاین خود مشتریان بیشتری را گردهم آوردید و اعتمادبه نفس تان تقویت شد می توانید برای تامین برخی کالاهای پرمصرف مستقیما و بدون واسطه با تولیدکننده  یا عمده فروشان بزرگ وارد مذاکره شوید . پیمان های گوناگونی را می توان برای ارتباطات تجاری از این دست تهیه کرد که در نوشته ای جداگانه به آنها خواهیم پرداخت.

 

 

خرید اینترنتی محصولات سوپرمارکتی

همانطور که مشاهده شد ، از دیدگاه فراهم کردن کالا در انبار و فروشگاه ، سوپرمارکت آنلاین همانند سوپرمارکت های واقعی است ولی رویکرد فروش و توزیع کالای آن متفاوت بوده و به انتخاب مشتری تغییر میکند . این مزیت برای خریداران کالا بسیار مهم و ارزشمند است چرا که بدون صرف هزینه و در زمانی کوتاه خرید را انجام می دهند. برتری های فروش آنلاین با گذشت زمان بر مشتریان آشکار خواهد شد و بهتر است که کار خود را هم اکنون شروع کنید تا از زمان مناسبی برای کسب تجربه و آشنایی با بازار برخوردارشوید . یعنی تا جامعه با خرید از فروشگاه اینترنتی خو بگیرد شما نیز مشتریان خود رابه دام انداخته و بر تجربیات ارتباط با مشتریان در دنیای مجازی دست یابید . یادمان باشد کسی که اولین گام را برمیدارد همیشه یک گام از دیگران پیش است . مشاوران متسون آنلاین شما را تنها نخواهند گذاشت کافی است فرم تماس را پر کنید و بقیه کار را به ما بسپارید 

 

راه اندازی سوپر مارکت آنلاین را از کجا شروع کنیم ؟

انتخاب نام برند

حکیم نام آور سعدی شیرین سخن گوید : نام نیکو گر بماند ز آدمی ؛ به کزو ماند سرای زرنگار .  مشتریان شما را چگونه به خاطر می سپارند ؟ به عنوان کسی که بیش از سی سال تجربه فروش در انواع پست های سازمانی را دارد سفارش می کنم که قبل از هرکاری نامی مناسب برای کسب و کار خود برگزینید . نام برند شما نقطه اتصال بین ذهن مخاطبین و سازمان شماست . خلق یک برند مانند تولد یک نوزاد است که در ابتدا نیازمند توجه و مراقبت ویژه می باشد ولی با گذشت زمان و پرورش استعدادهایش  به انسانی بالغ و کارآمد تبدیل خواهد گشت . بنابر این به برندتان به چشم فرزندتان بنگرید و با انتخاب نامی نیکو ، شخصیت وی را تثبیت کنید .  توجه داشته باشید که نام انتخابی تان برای ثبت دامنه اینترنتی نیز مناسب باشد . نامی کوتاه ، مرتبط با فرآیند کار شما ، به یاد ماندنی ، پارسی و دارای معنا ، نوشتن آن به انگلیسی مشکل نباشد و برای تهیه لوگوی شرکت نیز زیبا باشد .

 

انتخاب محل فیزیکی فروشگاه یا انبار

چنانچه تصمیم دارید فروشگاه فیزیکی  یا انبار کالا هم داشته باشید یا اینکه هم اکنون صاحب سوپرمارکت واقعی در نقطه ای از شهر هستید ، نشانی پستی دقیق را یادداشت کرده تا در مراحل بعدی از قبیل دریافت مجوزها و ثبت در گوگل و غیره از نشانی یکسانی استفاده کنید . در صورتی که مایل هستید بدون داشتن انبار کالا و فروشگاه و فقط از طریق نمایندگی فروش و کمیسیونری شروع کنید نیز باید یک نشانی پستی داشته باشید حتی منزل مسکونی خودتان یا یک اتاق اجاره ای از یک شرکت یا حتی نشانی یکی از دوستان (البته با هماهنگی و کسب رضایت ایشان)  .

 

طراحی وب سایت فروشگاه را شروع کنید

ستون اصلی سوپرمارکت آنلاین همانا وب سایت اینترنتی شماست . خریداران و مشتریان هر آنچه که از سازمان و اعتبار برند و حتی کالای شما می بینند و دریافت می کنند از راه همین وب سایت اینترنتی است که در قالب یک فروشگاه اینترنتی طراحی می گردد. در طراحی فروشگاه بسیار دست و دلباز باشید و برای صرفه جویی در هزینه های اولیه ، آینده برند و درآمد کسب و کار خود را فدا نکنید . طراحی وب سایت فروشگاه شما در حکم ساختمان تجاری شماست که هرچه سازه ی محکمتری داشته باشد دیرتر فرسوده شده و ایمن تر است  و هرچه معماری مفیدتر و زیباتری داشته باشد بیشتر جلب توجه کرده و مردم را به سوی خود جذب می کند . در طراحی وب سایت به نکات زیر توجه ویژه داشته باشید :

 

 • زیبایی ظاهری : هرآنچه دیده بیند دل کند یاد ؛  هرچه نمای سایت زیبا و دلنشین باشد کالاهای موجود در آن  نیز بهتر به دل مشتری می نشیند . استفاده از استاندارد  UI  و  UX  در طراحی سایت ضروری می باشد این استانداردها از ترکیب دانش گرافیک با تجربه کاربران اینترنتی بدست آمده و به ایجاد صفحات دلنشین و لذت کاربران همراه با افزودن کارآیی وب سایت می انجامد .
 • سرعت بارگذاری صفحات سایت : اگر سرعت وب سایت فروشگاه شما کم باشد حوصله کاربر بسر آمده و به وب سایت دیگری رفته و خرید خواهد کرد . هم چنین ربات های  جستجوگر گوگل در صورت مشاهده سایت های کند به آنها پوئن منفی داده و به مرور از نتایج جستجوی گوگل حذف خواهند کرد. سرعت بارگذاری صفحات به نوع برنامه نویسی و حجم داده های موجود در سایت و نوع سرور یا هاست اینترنتی و بسیاری  مسائل فنی دیگر بستگی دارد که فقط یک گروه طراح سایت حرفه ای و با تجربه از پس آن بر می آیند.
 • دسته بندی مناسب و منطقی و کاربرپسند محصولات : علاوه بر این که همیشه خودتان را به جای مخاطب تان فرض کنید ( به فروشگاه خود از زاویه دید مشتریان نگاه کنید ) هم چنین قدمی فراتر نهاده و به جای مشتری نیز فکر کرده و نیازهایی که ممکن است از یاد ایشان برود را به آنها یادآوری کنید . یعنی چه ؟ اجناس خود را طوری بچینید که هم دسته بندی منطقی داشته باشد و هم مشتری با دیدن یکی از آنها به یاد گزینه های دیگر  نیز بیافتد و تمایل به خرید بیشتر پیدا کند . مثلا کاربری که در کادر جستجوی سایت واژه ی ماکارونی را جستجو می کند علاوه بر این که انواع ماکارونی و پاستا را در دسته بندی مربوطه می بیند در کادر  دیگری با عنوان کالاهای مرتبط ، به معرفی محصولات مکمل ماکارونی و غذاهای قابل پخت با آن مانند ادویه ها سویا و گوشت و تزئینات غذا و… بپردازید . چرا که ممکن است مشتری آنها  را از یاد برده باشد یا قصد تهیه از جای دیگر داشته باشد ولی با پیشنهاد سایت  شما در همان لحظه تصمیم به خرید از شما بگیرد . به یاد داشته باشید که فرآیند خرید کالا بیش از آن که عقلانی باشد ، احساسی و زودگذر است پس قدر لحظه ای را که مشتری پا به سایت شما گذاشته و حال و هوای خرید کردن دارد را بدانید و اجازه ندهید دست خالی از فروشگاه برود .
 • ارائه پیشنهادات ویژه و تخفیفات دوره ای : چنانچه در بند بالا گفته شد پیشنهاد دادن و یادآوری به مشتری می تواند سبد خرید کاملتری ایجاد کند بویژه اگر پیشنهادات کالا همراه با تخفیف  و جایزه باشد . مطمئن باشید گرفتن تخفیف توسط مشتری بسیار دلچسب و شیرین است حتی اگر مبلغ آن کم باشد . تلاش کنید به بهانه های گوناگون مانند اعیاد و مناسبت های کشوری و روزهای تولد و … برای  گروه های مختلف مشتریان تخفیف در نظر بگیرید .
 • درگاه پرداخت بانکی و الکترونیکی : حالا که کاربر به سایت شما وارد شده و قصد خرید دارد برای اینکه خرید نقدی کند درصدی تخفیف تشویقی برای پرداخت الکترونیکی آنلاین در نظر بگیرید یا اینکه جایزه کوچکی مانند یک کالای  کوچک بعنوان اشانتیون خرید نقدی برایش بفرستید . این کار برای شما هزینه کمی دارد ( کمتر از تبلیغات چاپی و بنر و تابلو و …)  ولی تاثیر زیادی در ذهن خریدار بجای می گذارد و مشتری شما را وفادار خواهد کرد .
 • گواهینامه SSL  یا پروتکل امن اینترنتی : با افزایش هرچه بیشتر کلاهبرداران  اینترنتی امکان دزدی اطلاعات و دسترسی به رمزهای کاربران هم افزایش یافته است . برای افزایش امنیت سایت خود باید از پروتکل امن اینترنتی HTTPS  استفاده کنید . طراح  سایت خود را ملزم  به دریافت گواهی نامه SSL  نمایید.
 • پنل ارسال پیامک تلفن همراه : مشتری خود را در لحظات مختلف خرید و هنگام پرداخت پول با ارسال پیامک تاییدیه سفارش  و پرداخت وجه ، پشتیبانی کرده و موجب  اطمینان خاطر وی گردید. در  واقع با اینکار به مشتری ، علاوه بر رسید خرید اینترنتی ، یک رسید پیامکی نیز  می دهید  تا از درستی خرید خود خاطر جمع شود .

طراحی وب  سایت  فروشگاهی کاری تخصصی  و زمان بر و مهم است و نکاتی که باید لحاظ  شود از حوصله این نوشته فراتر است برای اطلاعات ببیشتر در این باره به مقالات تخصصی متسون در لینک های زیر مراجعه کنید

 

درخواست نماد اعتماد الکترونیکی E-namad

پس  از ثبت  نام دامنه اینترنتی و طراحی وب سایت ، بلافاصله برای دریافت نشان اعتماد الکترونیکی  اقدام کنید . هر وب سایت اینترنتی که درگاه  پرداخت بانکی  داشته باشد  باید e-namad  دریافت کند تا مشتریان از قانونی بودن خرید خود و امنیت پرداخت بانکی  اطمینان حاصل  کنند .

 

مچوز رسمی دولتی نماد اعتماد الکترونیکی

 

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی ویژه موبایل

با نفوذ هرچه بیشتر تلفن های همراه هوشمند میان مردم و هم چنین محبوبیت روزافزون اپلیکیشن های موبایل برای انجام کارهای گوناگون ، شایسته است که فروشگاه اینترنتی خود را به یک اپلیکیشن فروشگاهی که بر روی گوشی های آندروید و ios   قابل اجرا باشد ، مجهز کنید . بدین وسیله علاوه بر کاربران رایانه در منزل ، کاربران گوشی همراه را در هر محلی خارج از منزل نیز به فروشگاه خود دعوت کنید . بسیاری از کاربران اینترنت با سیستم های آندروید و ios  که در پلتفرم صفحه لمسی عرضه شده راحت تر کار می کنند چرا که همیشه در دسترس شان است و دائما روشن می باشد و نیاز به کابل برق و مودم  ندارد و با اشاره انگشت کار میکند .

 

 

طراحی اپلکیشن موبایل با طراحی وب سایت در ارتباط است چون هر چیزی که در  وب سایت فروشگاه  اینترنتی دیده می شود باید در صفحه گوشی همراه نیز دیده شود . اما صفحه گوشی تلفن همراه بسیار کوچکتر از مانیتور رایانه است و نسبت طول به عرض آن نیز متفاوت است . برای رفع این مشکل  از تکنیک طراحی صفحه واکنش گرا (ریسپانسیو) کمک می گیریم ، به همین جهت بهتر است طراحی اپلیکیشن  و طراحی وب سایت توسط یک شرکت انجام پذیرد تا در صورت بروز مشکل دچار اختلاف سلیقه نگردند.

 

بهینه سازی سایت (سئو )

بهینه سازی و  بهبود روش ها ، جزء  جدایی  ناپذیر هر سیستم و سازمان می باشد . وب سایت فروشگاهی شما نیز مشمول این قانون می باشد  چرا که از یک سو ،  یک سایت اینترنتی است که باید از قوانین موتور جستجوی گوگل پیروی کند و از سوی دیگر یک کسب و کار و برند است که باید در بین رقبا ، دیده شده و از آنان پیشی نیز بگیرد .  سئو یا بهینه سازی  سایت یک مجموعه فعالیت منظم و همیشگی است که به دانش فنی نیازمند است . این اقدامات موجب رسیدن وب سایت شما به رتبه صفحه اول گوگل  خواهد شد ، جایگاهی که موفقیت برند شما را تضمین کرده و خریداران کالا را متوجه فروشگاه شما می کند . پیشنهاد ما این است که سئوی سایت خود را به یک گروه کارکشته و حرفه ای همچون متسون آنلاین بسپارید و خودتان فقط روی تامین کالا و فروش بیشتر تمرکز کنید . مشاوران کسب و کار متسون از صفر تا صد راه اندازی سوپرمارکت آنلاین شما را بعهده گرفته و به کمتر از رسیدن به رتبه صفحه اول گوگل بسنده نخواهند کرد. مشتریان متسون گواه این مدعا هستند .

 

دنیای کسب و کارهای اینترنتی به سرعت در حال گسترش است و روز به روز کسب و کارهای سنتی و دور از اینترنت را به چالش بیشتری می کشد . کار امروز را به فردا مسپارید ، هم اکنون اقدام به راه اندازی سوپرمارکت آنلاین خود نموده و  با گام بندی مناسب ، سهم بیشتری از بازار را به دست آورید .

 

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :