1397/12/26 11:26 ق ظ
کد خبر : 523399
روستای شیاده بندپی، میزبان گردشگران ایرانی می‌شود.
زمان و چگونگی برگزاری دومین جشنواره محلی"آشه" در استان مازندران
پارسه خبر: دومین جشنواره بومی محلی" آشه "سوم تا ششم فروردین ماه ۹۸ به مدت چهار روز در روستای گردشگری شیاده از توابع بندپی غربی شهرستان بابل در استان مازندران برگزار خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری پارسه خبر: دبیر دومین جشنواره بومی محلی" آشه"گفت: در این جشنواره ۵۰ غرفه دار شامل کارآفرینان بومی در حوزه صنایع دستی، سوغات، لبنیات، طبخ غذا‌های سنتی و انواع محصولات متنوع محلی شرکت خواهند داشت.

مجید عرب فیروزجایی هدف از برگزاری این جشنواره را احیای آیین و فرهنگ بومی، شناسایی ظرفیت‌های بندپی، معرفی فعالان و کارآفرینان جهت رونق اقتصادی منطقه ذکر و خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت بازار‌های محلی در اقتصاد بندپی، تلاش کردیم تا "بازار" در این جشنواره به شکل ویژه‌ای دیده شود و با رویکرد توجه به تولیدات صنایع دستی و سوغات منطقه، گام جدی در این بخش برداریم.
 
زمان و چگونگی برگزاری دومین جشنواره محلی
 
وی افزود: منطقه بندپی علاوه بر ظرفیت‌های طبیعی نظیر کوه، دشت و جنگل، دارای سنت و فرهنگ دیرین‌های است که این فرهنگ باید به خوبی معرفی شود، ضمن اینکه ضروری است تا دامداری و محصولات و فرآورده‌های حاصل از این شغل که در چرخه اقتصادی مردم منطقه نقش بسزایی دارد نیز از حالت منطقه‌ای خارج و به دیگر نقاط کشور معرفی شود تا بخش بندپی با اتکا به آن و ایجاد فرصت اشتغال برای فعالان و کارآفرینان و نیز رشد و توسعه گردشگری و صنعت توریسم به عنوان نقطه اتکا درآمد پایدار به رونق اقتصادی لازم دست یابد.

دبیر دومین جشنواره بومی محلی "آشه" سپس در تشریح برنامه‌های این جشنواره متذکر شد: بازار و نمایشگاه جشنواره از روز شنبه سوم فروردین ۹۸ آغاز به کار خواهد کرد و در کنار آن رادیو جشنواره هم برنامه‌ها را به طور کامل تشریح خواهد کرد.

عرب فیروزجایی اجرای برنامه‌های فرهنگی، چون جنگ شادی با حضور هنرمندان، موسیقی زنده سنتی و حضور شخصیت‌های فرهنگی و هنری محبوب کشور را از دیگر بخش‌های جشنواره ذکر کرد.وی با اشاره به بخش بندپیگردی به عنوان بخش مهم و برجسته دومین جشنواره بیان داشت: در این بخش برای بازدید کنندگان جشنواره فرصتی فراهم کردیم تا از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری بندپی به خصوص منطقه قلعه بن بزرودپی که در کاوش اخیر کشفیات مهمی از تاریخ چندهزار ساله منطقه به دست آمد، بازدید نمایند.
 
زمان و چگونگی برگزاری دومین جشنواره محلی
عرب فیروزجایی در خصوص اسکان و پذیرایی مسافرین و بازدیدکنندگان جشنواره هم یادآور شد: از سوی عوامل اجرایی جشنواره، تعدادی اماکن اقامتی با امکانات رفاهی مطلوب، برای مسافرین مهیا شده است.
 
زمان و چگونگی برگزاری دومین جشنواره محلی

دبیر دومین جشنواره بومی محلی "آشه"، همچنین از آمادگی سرمایه گذاران "مزرعه عسل" در روستای شیاده و مجموعه بومگردی وگردشگری "پینک " در روستای دیوا برای پذیرایی از مسافرین خبر داد.
 

عرب فیروزجایی با اشاره به استقبال چشمگیر سال گذشته ازجشنواره گفت: با توجه به برنامه‌های جالبی که برای دومین جشنواره در نظر گرفته شده، پیش بینی می‎شود جشنواره امسال با استقبال بیشتری مواجه شود.
" آشه" نوعی غذای محلی جنگل نشینان مازندران است که از لبنیات به دست میآید.


منبع:شمانیوز
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :