1397/07/30 11:55 ق ظ
کد خبر : 323323
طلوع بیست و هشتمین «خورشید کاروان» از تالار وحدت
پارسه خبر: نمایش «خورشید کاروان» در بیست و هشتمین سال اجرای خود این بار در تالار وحدت به روی صحنه می رود.
به گزارش پایگاه خبری پارسه خبر: نمایش «خورشید کاروان» کاری از موسسه فرهنگی هنری فدک است که در بیست و هشتمین سال اجرای متوالی خود امسال به میزبانی بنیاد رودکی و همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۷ تا ۱۷ آبان در تالار وحدت همه روزه روی صحنه می‌رود.

«خورشید کاروان» با بهره‌گیری از داستان مشهور سر مبارک حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و «دیر راهب» به واقعه پس از عاشورا می‌پردازد که تاکنون در سالیان متوالی اجراهای خود در شهرهای مختلف کشور و همچنین اجراهای کشورهای دیگر نظیر انگلیس، هلند و امارات میزبان قریب به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از علاقه‌مندان اهل بیت (ع) بوده است و عنوان یکی از پرمخاطب ترین نمایش های تاریخ کشور را کسب نموده است.
این اثر ملی بر اساس نمایش «هیهات» اثر زنده یاد ابوباسم حیادار و بازنویسی مهدی متوسلی است که در بیست و هشتمین سال اجرای خود شاهد نقش آفرینی جلیل فرجاد، فرهاد بشارتی، کرامت رودساز، اسدالله بابایی، مهدی امینی و کارگردانی محمود فرهنگ و همچنین گروه همسرایی به سرپرستی محمد سراج است.
پس از درگذشت انوشیروان ارجمند که ۱۴ سال متوالی نقش راهب خورشید کاروان را ایفا می‌کرد، جلیل فرجاد برای پنجمین سال متوالی این نقش را بر عهده گرفته است.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۶۶۴۸۵۳۱۲ و ۶۶۴۸۵۳۱۴ تماس بگیرند.منبع: شمانیوز

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :