1397/06/10 8:44 ق ظ
کد خبر : 303305
جشن پایانی «جشنواره ریاضیات کانگورو» با حضور نخبگان بزرگ و کوچک رشته برگزار شد +تصاویر
پارسه خبر: جشن پایانی دهمین جشنواره ریاضیات کانگورو با همت «موسسه فرهنگی فاطمی» در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری پارسه خبر: عصر پنجشنبه، ۸ شهریور همزمان با عید غدیر خم، جشن پایانی دهمین جشنواره ریاضیات کانگورو از سوی «موسسه فرهنگی فاطمی» در تالار مولوی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

در این جشن با حضور دکتر سیاوش شهشهانی و دکتر سعید اکبری، اساتید دانشکده علوم ریاضی دانشگاه صنعتی شریف، و ایرج ضرغام مدیر «موسسه فرهنگی فاطمی» از دانش آموزانی که رتبه‌های برتر جشنواره را کسب کرده بودند تقدیر شد.

در ابتدای برنامه، ایرج ضرغام ضمن خوش آمدگویی به حاضران و مهمانان برنامه به تشریح جشنواره ریاضیات کانگورو پرداخت.

ضرغام اظهار داشت که برای نخستین بار جشن پایانی این رویداد در ایران به صورت غیرمتمرکز در مراکز استان‌ها برگزار شد.

او در ادامه به تفاوت ریاضیات کانگورو با دیگر رویداد‌های مرتبط با ریاضی پرداخت و گفت: «المپیاد ریاضی با هدف شناسایی و انتخاب استعداد‌های برتر در ریاضی برگزار می‌شود، اما ریاضیات کانگورو با هدف علاقه‌مند کردن دانش آموزان به ریاضیات و نشان دادن این که می‌تواند جالب، مفید و حتی سرگرم کننده باشد برگزار می‌شود».

مدیر موسسه فرهنگی فاطمی با تاکید بر این که ریاضیات کانگورو یک مسابقه رقابتی نیست، به خانواده‌ها توصیه کرد که نباید فرزندانشان را برای کسب امتیاز و رقابت با همکلاسی هایشان در این رویداد تشویق کنند.

دکتر شهشهانی، استاد برجسته دانشکده علوم ریاضی دانشکده صنعتی شریف، دیگر سخنران جشن پایانی ریاضیات کانگورو بود.

شهشهانی با اشاره به نقش ریاضیات در پیشرفت‌های فناوری کنونی، به انتقاد از هجوم دانش آموزان کنکوری به سمت رشته‌های پزشکی پرداخت و با بیان این که طی سال‌های آینده با اشباع بازار کار این رشته‌ها مواجه خواهیم شد، دانش آموزان را به دنبال کردن ریاضی و ادامه تحصیل در علوم پایه و مهندسی تشویق کرد.

در ادامه این جشنواره که با حضور بیش از ۲۵۰ میهمان، از جمله دانش آموزان برگزیده استان تهران و خانواده هایشان برگزار شد، از نفرات برتر مرحله اصلی ریاضیات کانگورو با هدایای فرهنگی ارزشمند تقدیر شد.

جشنواره ریاضیات کانگورو یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های بین المللی دانش آموزی است که با هدف ترویج و علاقه‌مند کردن دانش آموزان به ریاضیات و همچنین توجه به رشد خلاقیت و بهبود آموزش ریاضی با رویکرد حل مسئله در بیش از ۷۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

امسال رویداد اصلی این جشنواره ۳۰ فروردین ماه با شرکت بیش از ۶۰ هزار نفر از سراسر ایران برگزار شده بود. نکته قابل توجه این است که حضور در این جشنواره برای تمام دانش آموزان از پایه اول ابتدایی تا پیش دانشگاهی و بدون هیچ محدودیتی از لحاظ شرط معدل یا نمره ریاضی امکان پذیر است و می‌تواند نقشی اساسی در علاقه مندی دانش آموزان به ریاضیات ایفا کند.

 
منبع: شمانیوز

چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :