١٣٩٧/٠٤/٢٣ ٢:٤٧ ب ظ
کد خبر : ٢٨٣٢٨٧
روحانی: زندگی مردم را اداره خواهیم کرد
پارسه:
به گزارش پارسه: 
رئیس‌جمهور گفت:‌ اگر چه فشارهایی خواهد بود اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت آنها اداره کرده و از مشکلات عبور کنیم.

    ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ سیاسی مجلس و دولت ایران نظرات

روحانی: زندگی مردم را اداره خواهیم کرد/نسبت به اقشار کم درآمد و مستضعف جامعه طرح‌هایی داریم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در پایان جلسه سران قوا با اشاره به توطئه‌های آمریکا علیه ایران در طول 40 سال انقلاب اسلامی گفت:‌ حاکمیت امروز واشنگتن از همیشه در میان کشورهای مسلمان و منطقه منفورتر است. ما تردید نداریم آمریکا مسیر و سیاستی که نسبت به جهان اسلام و متحدین خودش در پیش گرفته را نمی‌تواند ادامه دهد و مسیر جمهوری اسلامی که مسیر اسلامیت، تعامل با دولت‌های دوست در سطح جهان و مردمداری است می‌تواند ادامه پیدا کند.

وی افرود با بیان اینکه در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالاهای اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نخواهد آمد  و همیشه زمانی پیروز شدیم که دولت و مردم در کنار هم بودند، افزود:‌ همانطور که ملت ما در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کردند بازهم ایستادگی خواهند کرد و این بار هم آمریکا در نقشه‌های خود ناموفق خواهد بود.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: منطق آمریکا غیرقانونی و خلاف مقررات است؛ حتی سازمان ملل و آژانس بین‌المللی هم با سیاست‌های و حرف‌های آمریکایی‌ها مخالف هستند، همه کشورها به جز چند کشور مخالف سیاست‌های آمریکایی‌ها هستند، ما امروز قوی‌تر از دیروز در برابر این دشمنان مقاومت خواهیم کرد.

روحانی با اظهار امیدواری نسبت به بهبود وضعیت زندگی مردم در آینده تصریح کرد: ارز لازم برای کالاهای اساسی و ضروری مردم ، تامین است. مردم مطمئن باشند برای زندگی خودشان اگر چه فشارهایی خواهد بود اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره کنیم و از مشکلات عبور کنیم.

وی ادامه داد: در زمینه اشتغال برنامه‌های گذشته را ادامه می‌دهیم. ان‌شاالله امسال شاهد تحول مثبت در زمینه اشتغال با وجود فشارهای آمریکا خواهیم بود. دولت نسبت به اقشار کم درآمد و مستضعف جامعه طرح‌ها و برنامه‌هایی دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما جلسات سه قوه را برای حل مشکلات کشور ادامه می‌دهیم،  اظهار داشت:‌ جلسات اقتصادی که در طول هفته برگزار می‌شود را ادامه می‌دهیم.در این جلسات هماهنگی بیشتری به وجود خواهیم آورد تا فشار و مشکلات کمتری بر دوش مردم باشد.

روحانی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که در جلسه امروز بحث کردیم، بحث نقدینگی بود که ریشه این نقدینگی از کجا نشات می‌گیرد و چگونه باید مانع اضافه شدن نقدینگی در جامعه شویم. همچنین بتوانیم نقدینگی موجود را جذب کنیم که یکی از این راه‌ها جذب طرح‌های نیمه تمام است، این طرح‌ها را به شرکت‌های خصوصی واگذر کنیم، که در این باره در جلسه آتی بیشتر بحث خواهیم کرد.
منبع : تسنيم
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :