1397/04/20 1:57 ب ظ
کد خبر : 283271
استاندار تهران مطرح کرد
حل مسائل اجتماعی و زیست محیطی با کمک یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی
پارسه: استاندار تهران در ارتباط با حل مشکلات اجتماعی و ساماندهی مسائل زیست محیطی اظهارداشت: آمادگی داریم تا یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی را در زمینه مسائل اجتماعی و زیست محیطی به خوبی انجام دهیم و تعادل را به جامعه بازگردانیم.
به گزارش پارسه: محمد حسین مقیمی استاندار تهران در جلسه ستاد فرهنگی و اجتماعی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی اظهارداشت: مطالعات اجتماعی و به طور کل هر مطالعه‌ای که انسان‌ها با هم سر و کار دارند نمی‌تواند همه ابعاد وضعیت موجود و علت‌های آن را ارائه دهد.

وی افزود: گزارش ارائه شده در این جلسه وضعیت اجتماعی و توزیع امکانات در کشور را بیان می‌کند ولی این بدین معنا نیست که کارهایی که تا به حال در زمینه آسیب‌های اجتماعی انجام شده نباید اجرا می‌شد که وضعیت حال حاضر اسفناک است.

 استاندار تهران ادامه داد: در کنار کارهای انجام شده، امور دیگری وجود دارند که باید در کنار رسیدگی به اسیب‌های اجتماعی وجود داشته باشند.

 استاندار تهران اظهارداشت: کشورهای پیشرفته با بهره‌گیری از امکانات، طرح و آمایش برنامه‌ریزی‌های درستی انجام دادند و موفق به اجرایی کردن 80 درصد از برنامه‌های خود شدند.

وی افزود: آلمان در جنگ جهانی تمام زیرساخت‌هایش را از دست داد و تعداد بسیاری نیز گرفتار تبعیض و مرگ شدند ولی از فردای جنگ، مردمی که باقی ماندند تصمیم به نجات کشور گرفتند و براساس طرح آمایش کشور خود را ساختند.

مقیمی با بیان اینکه اکثر شهرهای ما صنعتی هستند، اظهارداشت: مردمان این کشور در کنار صنایع خود زندگی می‌کنند اما مشکلاتی به اندازه صنایع ما ندارند و به میزان یکسانی به توسعه محیط زیست و مسائل اجتماعی خود رسیدند.

مقیمی با بیان اینکه طرح‌ها و پیوست‌های اجتماعی باید زمینه طرح‌های عمرانی و صنعتی باشند، گفت: ما به این نکته توجه نکردیم و توسعه را بدون توجه کردن به مسائل اجتماعی و زیست محیطی به سرعت طی کردیم.

 استاندار تهران بیان داشت: باید مطالعات انجام شده را به کار بگیریم، مشکلات را شناسایی و رفع کنیم.

وی افزود: ما نمی‌توانیم جمعیت مهاجرت کرده به تهران را اداره کنیم اما می‌توانیم مشکلات عمده در تهران و سایر شهرها را شناسایی و رفع کنیم.

مقیمی تصریح کرد: تفکر، تصمیم‌سازی، تصمیم‌گیری و اجرای تصمیمات مهمترین اقدام در رفع مشکلات موجود است. ما در استان تهران آمادگی داریم تا یافته‌های تحقیقاتی و پژوهشی را در دوره‌ای زمانی به کار بگیریم و اقداماتی که باید در زمینه مسائل اجتماعی و زیست محیطی انجام می‌شد را انجام دهیم و تعادل را بازگردانیم تا تحقیقات انجام شده به طرح و برنامه‌ای مناسب بدل شود.

انتهای پیام/
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :